Temat na dzisiaj - ogrzewanie

Temat na dzisiaj - ogrzewanie czyli nagrzewnica na zużyty olej silnikowy ży od tego, ile lat liczy sobie budynek szkolny. Dlatego w szkołach wciąż pracują osoby odpowiedzialne za palenia w piecu. Dzieje się tak wówczas, gdy w danej szkole zamontowane jest ogrzewanie węglow

Dodane: 01-05-2019 12:43
Temat na dzisiaj - ogrzewanie

Pilnowanie szkolnych pieców grzewczych

nagrzewnica na zużyty olej silnikowy

W szkołach korzysta się z różnego rodzaju ogrzewania. To, jaki system grzewczy zamontowany jest w szkole w dużej mierze zależy od tego, ile lat liczy sobie budynek szkolny. Dlatego w szkołach wciąż pracują osoby odpowiedzialne za palenia w piecu. Dzieje się tak wówczas, gdy w danej szkole zamontowane jest ogrzewanie węglowe. Poza tym niektóre szkoły korzystają z miejskich sieci ciepłowniczych. Wówczas dyrektorzy szkół nie muszą martwić się o to, że trzeba palić w piecu w okresie zimowym. Wystarczy dobrze sprawdzić grzejniki i odkręcić je przed zimą, żeby w szkolnych pomieszczeniach panowała dobra temperatura. Oczywiście w klasach nie musi być przesadnie ciepło, ponieważ dzieci z zasady do szkoły ubierają się nieco ciepłej.

Grzejnik podtynkowy jest konstrukcyjnym rozwiązaniem

Grzejnik podtynkowy
Grzejnik podtynkowy 3THERMO

Grzejnik podtynkowy jest konstrukcyjnym rozwiązaniem usprawniającym realizację idei ogrzewania ściennego, czyli najlepszej formy systemów płaszczyznowych. Nie wprowadza wody pod tynk, pomimo iż należy do rodziny układów wodnych. Zastosowana technologia wymiany ciepła na poziomie wodno?gazowym wykorzystuje w najwyższym stopniu zdolności dyfuzyjne stanu gazowego, zdolność akumulacji ciepła ciał stałych i łatwości transportu energii cieplnej w układzie poziomym za pomocą wody. Dzięki odseparowanemu układowi wodnemu od części grzewczej eliminuje wszystkie dotychczasowe wady rozwiązań ściennych, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa (system dry-wall) i szybkości montażu. Zapobiega powstawaniu skurczy w tynku wywołanych podniesioną temperaturą, a z uwagi na swą unikalną cienką konstrukcję (8,5 mm) i ażurową budowę stanowi naturalne wzmocnienie dla tynku.

Zalety:

idealny rozkład temperatur, najwyższy komfort grzewczy
możliwość stosowania w miejscu gdzie powstają realne straty ciepła (w przegrodach zewnętrznych)
wysoka energooszczędność
bardzo duża efektywność
praca u układzie nisko i wysokotemperaturowym
system dry-wall, uniemożliwiający zalanie pomieszczenia
brak elektrostatyki, przyciągania kurzu
prosty i szybki montaż (czas montażu max 5 min)
możliwość montażu pod płytą gipsowo-kartonową
niskie opory hydrauliczne
mały zład wodny (pojemność grzejnika to 31ml)
brak widocznych części systemu (gołe ściany)
brak wymogów co do stosowanych tynków
cicha, praktycznie niesłyszalna praca
prozdrowotny wpływ promieniowania cieplnego
brak unoszenia kurzu i alergenów
bezobsługowość i samoregulacja
kompatybilność z różnymi rodzajami zasilania niskotemperaturowego OZE (pompa ciepła itp.) średniego (piece akumulacyjne) i wysokotemperaturowego (piece na paliwa stałe, ciepliki itp.)
brak części ruchomych, brak korozji, bezawaryjność
produkt ekologiczny, ulega pełnemu recyklingowi

Wady:

stosunkowo trudny demontaż w przypadku uszkodzenia mechanicznego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

Używanie pomp ciepła

nagrzewnica na zużyty olej silnikowy

Pompy ciepła mogą być kupowane we wszelkiego rodzaju sklepach ze sprzętami i towarami grzewczymi. Takie sklepy prowadzone są w samodzielnych budynkach użyteczności publicznej oraz na terenie gal usługowych. Po ich kupieniu zostaną one dostarczone do domu klienta w bardzo krótkim czasie i zamontowane we wcześniej przygotowanym miejscu. Również ich obsługa prowadzona jest przy pomocy fachowców, którzy potrafią udzielać porad doradczych oraz przyjeżdżać do domu klienta wówczas, gdy zgłasza on jakiś problem. Wszystko to sprawia, że wiele osób dokonujących zakupu pomp ciepła jednocześnie korzysta z usług doradczych świadczonych w różnego rodzaju miejscach, a nie tylko w sklepie, który je wypuścił do sprzedaży.